Çiğdem Pansiyon Hakkında Bilgiler

Ben emekli öğretmen Necdet Atasever. Pansiyonumuz Fethiye'den 10 km. mesafede, Fethiye- Muğla karayolu kenarında , Çiftlik Beldesindedir. Beldemiz  Kocaçalış plajına 2 km, Katrancı Plajına 8 km, Ölüdenize  18 km ve  Saklıkente 45 km mesafedeyiz.  Pansiyonumuzun önünden  belediye otobüsü ve dolmuş geçer.  Fethiyenin gezilecek yerlerine ücretli ve ücretsiz turlarımız vardır.

UYGULAMALARIMIZ

* Ankara ve İstanbul'dan gelen arkadaşlar Pansiyonumuzun önünde otobüsten inme şansına sahipler. Otobüsler Fethiye garajına geldikten sonra Ortaca-köyceğiz yönüne devam ediyorlar. Şofore sorunuz ve Ortaca tarafına gidiyorsa 10 km sonra Çiftlik beldesinde Çiğdem pansiyonun önünde inebilirsiniz. İzmir'den gelen arkadaşlar da Fethiye´den 10 km önce Çiftlik beldesinde pansiyonumuzun önünde otobüslerinden inebilirler. Sizi hemen karşılarız.

    Dalaman Havaalanından gelen arkadaşlar HAVAŞ ve MUTTAŞ servisi ile Fethiye´den 10 km önce Çiftlik beldesinde pansiyonumuzun önünde inebilirler.

*0- 5 yaş arası çocuklardan ücret alınmaz. Anne ve babası ile aynı odada kalan çocukların yaşları büyükte olsa  % 50 indirim yapılır. Aynı odada kalan üçüncü kişi indirime girer.

* Çocuk indirimi ve 3 kişi indirimi için aynı oda ve odada tam ücret ödeyen 2 kişi olmalıdır. Örneğin Ana - kız pansiyonumuza gelmiş olsa 2 tam ücret ödemek zorundadırlar.

*Fethiye’ye otobüs ile gelirseniz, ücretsiz servisimizle garajda karşılar ve dönüşte de  garajdan uğurlarız.

*Pansiyonumuz denize 2 km. mesafededir. Her gün Kocaçalış plajına ve Katrancı Plajına ücretsiz servisimiz vardır. Ayrıca akşamları yemekten sonra Fethiye’ye ücretsiz gidiş-dönüş servisimiz vardır.

*Pansiyonumuzun önünden geçen dolmuşlarla her zaman Katrancı Plajına, Günlüklü Plajına ve Fethiye’ye gidip-gelebilirsiniz.

*Ölüdeniz'e, Saklıkent'e, Dalyana ve Tekne turlarına ekonomik turlar düzenliyoruz. 
Ölüdeniz turunda Kumburnu Milli Parkında yüzüp Kayaköyü, Kral Mezarlarını görebiliyorsunuz.  
Saklıkent turunda Tlos, Yakapark, Saklıkent Kanyonu ve Kayıp Cennet´ti gezebilirsiniz. 
Dalyan Turunda Göcek, Caunos harabeleri, çamur banyosu ve iztuzu Plajı var. Tekne turlarında pansiyonumuzdan alnııp, yine pansiyonumuza bırakılıyorsunuz.

*Pansiyonumuzda internet bağlantılı bilgisayarımız vardır. Elektronik posta kutunuzu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Wireless bağlantımız ile kendi laptop bilgisayarınızdan ÜCRETSİZ 24 saat internete bağlanabilirsiniz.

* Tek kişilik odamız yoktur. Temmuz ve Ağustos aylarında tek kişinin bir odayı tek başına kullanması maddi yönden bizleri zor durumda bırakıyor. Geçen yıl bir müşterimizin önerisi üzerine yarım ücret ilave etme yoluna gittik. Bu senede böyle bir uygulama içinde olacağız.

* “Gruplara  indirim yapılır” Bu indirimden yararlanmak için gruptaki kişi sayısı en az 20 kişi olmalıdır. İndirim miktarı kişi sayısına ve zamana göre ayarlanır. Bireysel indirim talep etmemenizi rica ediyoruz.

* Balayına gelen arkadaşlara ve 7 gün ve üzeri kalan ailelere kendi yaptığım yağlıboya tablo hediye edilir. 

*Genel bir buzdolabımız vardır.

*Bahçemizde organik tarım metodu ile yetiştirdiğimiz sebzeleri mutfağımızda kullanıyoruz. Kendi zeytinyağımızı ve zeytinimizi kullanıyoruz. Pazardan alışveriş yaparken doğal tarım ile yetiştirilmiş sebzeleri alıyoruz.

*Kahvaltı almayan müşterilerden 5 TL ve Akşam yemeğini yemeyen müşterilerden 15 TL ücret alınmaz. Bu durumu önceden belirtmek gerekmektedir.

* Kahvaltımız köy kahvaltısı şeklindedir. Akşam yemeklerinde de yöresel yemeklere yer veriyoruz.

* Balık tutmak isteyenlere yardımcı oluyoruz. Emekli bir arkadaşın teknesi var. Yem ve olta veriyor. Pansiyondan alıp günboyu size denizde yardımcı oluyor. Akşam üzeri balıklarla beraber sizi pansiyona bırakıyor.

* Rezervasyonlarınızı bize e-mail yazarak veya telefon ederek yapabilirsiniz.Kalacak kişi sayısını , kalacağınız gün sayısını ve size ulaşabileceğimiz bir cep telefon numarası vermelisiniz.Peşinatı yatırınca rezervasyonunuz kesinleşir.

*Rezervasyon yaptırmak için 100 TL ücret ödemelisiniz. Bu ödemeyi posta haneye veya bankaya yapabilirsiniz. Bu 100 TL pansiyon hesabınızdan düşülür.

"Bu peşinatınızın yanmaması için rezervasyon tarihinden en az 7 gün önce rezervasyonu iptal ettirmelisiniz veya rezervasyonu ileri tarihe ertelemelisiniz. Amacımız paranın üzerine yatmak değil; pansiyonumuzun rezervasyon işlerine gerçeklilik ve düzen getirmek. Rezervasyonunu en az 7 gün önceden iptal ettiren arkadaşların paraları hemen geriye ödenir. Gelmeyen ve rezervasyonunu geç iptal ettirenlerin ödemeleri geri ödenmez. Lütfen ön ödemenizi yatırdıktan sonra rezervasyonunuzun kesinleşmesi için mail kontak veya telefonla bizimle iletişime geçerek ödeme yaptığınız yeri bize bildiriniz.

*Pansiyondan ayrılacak müşterilerimiz  odalarını en geç saat 11 00 de boşaltmaları gereklidir. Herhangi bir sebeple saat 11 00 den sonra pansiyondan ayrılanlardan  o günkü ücret alınır. Otobüsü akşam hareket edecek müşterilerimizin durumları bir gün önce konuşulur. Boş Oda sayısı  çoksa  odalarında kalmalarına izin verilir ve oda ücreti alınmaz. Sadece yediklerini ve içtiklerini öderler. Pansiyonumuzda boş oda yoksa saat 11 00 da odalarını boşaltıp, eşyalarını emanete bırakıp, havuzumuzdan, havuz kenarındaki duş ve tuvaletlerden yararlanabilirler. Bu müşteriler de  sadece yediklerini  ve içtiklerini öderler.

  • Kahvaltı saat 08 00 da başlar, saat 11 00 e kadar devam eder.
  • Öğle yemeğimiz 13 00 - 14 30 saatleri arasındadır. Bu saatlerin dışında öğle yemeği verilmez. 
  • Akşam yemeğimiz saat 19 00  başlar, saat 21 00 de biter.Gecikeceğinizi belirtirseniz yemeğinizi ayırırız.

*Kahvaltımız açık büfe olup beyaz peynir, zeytin, domates, salatalık, tereyağı, reçel, bal yumurta ve sosis verilir. Gün aşırı gözleme ikramımız vardır.

*Öğle yemeklerinde mevsim sebzeleri,makarna veya pilav ve cacık  verilir.(öğle yemeği kişi başı 10 TL dır.)

*Akşam yemeklerinde masanıza açık büfe yapıyoruz. birinci gün ana yemeğimiz  tavuk,   İkinci gün balık,  Üçüncü gün Et , Dördüncü gün köfte   Dördüncü günden sonra tekrar birinci güne dönülür. Vejetaryen  ve balık yemeyenlere  yemek konusunda yardımcı olunur.

  Dördüncü günden sonra tekrar birinci güne dönülür. Vejetaryen  ve balık yemeyenlere  yemek konusunda yardımcı olunur.

*Günün belli saatlerinde ücretsiz çay servisimiz vardır. Pansiyonumuzun musluklarından akan su içilir. Pansiyonumuzda sebil vardır. Suya para vermezsiniz.

*Rezervasyon isteğinize yerimiz yok diye cevap vermiş olsak bile tatile çıkmazdan bir hafta önce veya bir gün önce bize tekrar arayabilirsiniz. Çünkü geçen yıl rezervasyon yaptırıp gelmeyenlerden dolayı her zaman bir iki odamız boş kaldı. (100 TL peşin ücret uygulamasına bu yüzden başladık.) 

* Rezervasyon yaptıran arkadaşların tatilleri başlamadan en az 1 gün evvel arayıp geliş tarihlerini ve saatlerini teyit etmelerini rica ederiz.

 

Çiğdem Pansiyon Fotoğrafları

Çiğdem Pansiyon Fiyatları

FİYATLARIMIZ

Pansiyonumuz 23 nisan—29 ekim tarihleri arasında hizmetinizdedir.

2018 Fiyatlarımız * 14 Haziran - 
19 Ağustos
Diğer aylarda
Nakit 90 TL 80 TL
Tek Çekim Kredi Kartı 92 TL 82 TL
Kredi Kartına 5 Taksit 95 TL 85 TL

19 - 28 Ağustos 1 Kişi Y.P. 100 TL

Rezervasyonlrımız Başlamıştır

    * BALAYI ÇİFTLERİNE % 5 İNDİRİMİMİZ VARDIR.

                                                                                    
Kredi kartı geçerlidir. Kredi kartına 5 TAKSİT yapılır.( Maximum, Word & Bonus )
İsteyenlere öğle verilir. Öğle yemeğimiz 10 TL. dir. 

Çiğdem Pansiyon İletişim Bilgileri

Çiftlik Beldesi Muğla - Fethiye Anayol Kenarı
Tel: 0 252 6220166
Cep: 0533 359 2346
ÜCRETSİZ HATTIMIZ
0850 600 98 65
info@cigdempension.com